BANTLI KONVEYÖR / KONVEYÖR BANT
Bantlı konveyörler çimento demir çelik madencilik liman ve buna benzer tesislerde taşıma ve dökme malzemeleri nakliyesinde ucuz daha verimli ve bakım kontrollerinin daha kolay ve rahat olması nedeniyle en kapsamlı uygulama alanı bulmuş transport sistemlerdir. Ayrıca birim yüklerin taşınmasında da oldukça yaygın olarak kullanılır.

GENEL AVANTAJLARI:
Taşıma Kapasitesi: Çok düşük kapasitelerden 1000m3/saat kapasitelere kadar durmaksızın malzeme taşınabilir.

Stoklama Özelliği: Yayıcı yığıcı ve kazıyıcı sistemler ile uyumlu çalışabilir.

Proses Kontrolü: Dozajlama tartım metal malzeme ayırma gibi prosesler için uygundur.

Alan Faktörü: Sessiz çalışma özelliği açısından aynı zamanda çevre kirliliğine sebep olmaksızın avantajlıdır.sadece döküş noktalarında toz emişi gerekir.

Güvenli Çalışma: Çalıştırılmaları ve bakımı az sayıda personel ile dikkatli şekilde yapılabilir.konveyör boyunca halatlı acil durdurmalar avare tamburunda devir bekçisi malzeme boşaltma kısımlarında tıkanmaların önlenmesi için seviye ölçüm cihazları, aynı zamanda lastik bantların sağ ve sola kaymamaları için bant kaydı şartelleri ile maksimum düzeyde güvenlik sağlanabilir.

Enerji Sarfiyatı: Bantlı konveyörlerde taşınan malzemenin ton başına taşıma maliyeti zincirli konveyör gibi yüksek sürtünmeli veya pinomatik sistemlere göre çok düşüktür.

Bakım Maliyeti: Taşıdığı parçalar alternatiflerine göre küçük olduğundan bakımı kolaydır.yedek parça temini çeşit ve miktar olarak az sayıda olup ucuza ve kısa zamanda temin edilir.

BAŞLICA EBATLARI

TMD-BC-500
TMD-BC-650
TMD-BC-800
TMD-BC-1000
TMD-BC-1200
TMD-BC-1400
TMD-BC-1600
TMD-BC-1800
Bantlı konveyörler her ne kadar yukarıda belirtilmiş standart ebatlarda imal edilmiş olsa dahi TMD GRUP olarak her spesifik ebatlarda tasarım ve dizaynı yapılarak bantlı konveyör imalatı gerçekleştirilmektedir.

 

Etiketler:
Ankara helezon imalatıAnkara konveyörAnkara makina imalatı Ankara helezon , Bantlı KonveyörHelezon İmalatı, konveyör bant ankara, Konveyör Bant

 

EnglishTurkish